Ameliyatsız Yüz Germe

Uygulanmaya ilk başladığı dönemlerden beri ameliyatla gençleşme bazı insanları hep tedirgin etmiştir. Çoğu hasta için ürkütücü gelebilen ameliyatla gençleşme yöntemleri zamanla yerini ameliyatsız yüz germe yöntemlerine bırakmıştır. Bu yöntemlerin daha fazla kabul görmesindeki en büyük etken daha zahmetsiz ve daha risksiz olmasıdır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında hastaların en çok tercih ettiği botoks, dolgu, Vshape vs. yöntemleri hakkında detaylı bilgiler vererek hastalarının bu konudaki meraklarını gidermeye yardımcı olan Dr. Buket Yıldırım aynı zamanda bu yöntemlerle hastalarına daha genç bir görünüm kazandırmaktadır. Çalışma sisteminde en son teknolojileri kullanması uygulamaların sonuçlarında oldukça olumlu etkiler bırakmaktadır.

Botoksla Gençleşme: Yüz bölgesinde kaş arası, alın bölgesi, göz çevresi gibi kırışıklıkların en çok oluştuğu bölgeler uygulanan botoks ile o bölgedeki kaslarda hareket kısıtlılığı yaratılıyor. Bu sayede mimik kaslarının hareketi engellenerek kırışıklıkların belirginliği azaltılmaktadır. Ortalama 5-6 ay kadar etki süresi olan botoks uygulamasının gerek duyulduğunda tekrarlanması mümkündür.

Dolgu İle Gençleşme: Dolgu uygulamasının etki derecesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler kişinin yaşıyla, çizgilerin derinliğiyle alakalıdır. Yüzde sarkmalardan dolayı oluşan çökmeler dolgu malzemeleri ile doldurulup daha düzgün bir görünüm elde edilir. Bu uygulamada en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise dolgu malzemesinin güvenilirliği ve kalitesidir. Bu uygulamanın sonucu açısından oldukça önemli bir noktadır.

Ultherapy: Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yer alan ultherapy uygulamasında ultrason dalgaları kullanılır. Cildi canlandırma daha genç görünüme kavuşturma etkisi yaratan bu yöntemde cildin alt tabakasını görebilmek mümkün olduğu için müdahalenin hangi katmana kadar yapılması gerektiği kolayca anlaşılabilmektedir. Bu uygulamayı yüz bölgesinde ve çene altı bölgesinde yani boyun kısmında sarkmalar meydana gelen herkes uygulatabilir.

Vshape: İlerleyen yaşlarda yüz hatları yuvarlak bir hal almaktadır. Vshape ile U şekline bürünmüş çene kısmı V şekline geri kazandırılmaktadır. Uygulamada iki yöntem bir arada kullanılmaktadır bu yöntemlerden biri Ultrasound diğeri ise Radyo frekanstır. Uygulamadan etkili bir sonuç elde edebilmek için hastanın 10 gün aralıklarla ortalama 6 seans tedaviye devam etmesi gerekir.

Clear Lift: En az acının hissedildiği ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden biri olan Clear Lift yöntemi lazerle uygulanan bir yöntemdir. Cilt yapısında tazelik yaratan ve aynı zamanda rengine de canlılık katan bu uygulama ile kırışıklıklarınız yok denecek kadar azalırken yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan kahverengi lekeler de giderilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir