Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Başarılı bir dudak dolgusu işlemi ve sonuçlarının tatmin edici olması için yapmanız gereken en önemli şey; öncelikle doğru doktor seçimi…

Bunun için, estetik anlayışı sizinkiyle uyumlu olan deneyimli bir estetik hekimi seçmelisiniz. Doktorunuza, daha önce bu işlemi yaptırmış hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşıp paylaşamayacaklarını sorabilir, kararınızı vermeden önce bir fikir edinebilirsiniz. 

Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya düzenli kullandığınız bir ilaç varsa bunu işlemden önce mutlaka doktorunuza bildirin. Kan sulandırıcı ve kanama riskini artırabilecek aspirin veya ibuprofen gibi ilaçlar kullanıyorsanız bunun bilgisini doktorunuzla paylaşmanız oldukça önemlidir.

Dudak dolgusu işlemi, yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar sürer. Uygulamanın ardından dudaklarınızda meydana gelebilecek uyuşma yaklaşık 30 dakika sonra kaybolmaya başlar. İşlemin ardından, günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tedavinin ardından hassasiyetinize bağlı olarak, belirgin bir morarma veya şişlik yaşamanız durumunda, en az üç gün boyunca (düğün veya önemli bir etkinlik gibi) büyük planlar yapmamanız faydanıza olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir