İple Yüz Germe

Gün geçtikçe daha genç bir cilde kavuşmanın farklı yöntemleriyle karşılaşıyoruz. Son zamanlarda bu yöntemler arasında en revaçta olanlardan biri ise iple yüz germe yöntemidir.  Yaşın ilerlemesi ile cildimizdeki elastiklik kaybolur ve böylece sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir.

Bu gibi yaşlanma problemleri için yüz germe ameliyatları hastaları bazen tedirgin ettiği için buna pek yakın durmuyorlar. Bu yüzden Dr. Buket Yıldırım birçok hastası için iple yüz germe yöntemini uygulamayı tercih etmektedir.

Dr. Buket Yıldırım kliniğine gelen hastaları için ilk önce uygulamanın bütün yönlerini detaylı bir şekilde anlatarak hastalarının kafasında soru işareti kalmamasını sağlamaktadır. Sizler için de bu yöntemin detaylarını bu yazımızda anlatarak yardımcı olmak istedik.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada kullanılan ipler yüzde germe işlevi görmektedir. Bu sayede daha genç görünümlü bir cilde sahip oluruz. Yüz germe ipleri tahmin edeceğiniz gibi özel iplerdir. Bu ipler üzerinde bulunan çentikler sayesinde cilt istenilen tarafa doğru gerdirilip sabitlenebilmektedir.

Bu uygulamadaki en büyük avantajlardan biri de ciltte deri fazlalığı birikmesi gibi bir problemin yaşanmamasıdır. Bazı operasyonlarda gerdirilen cilt kulak arkasında biriktirilerek orada bir deri birikintisine neden olmaktadır ve kötü bir iz gibi görünmektedir. İple yüz germede deride sarkmalardan dolayı oluşan boşluklar dikişle beraber eşit bir şekilde yayılır ve herhangi bir izin oluşması engellenmiş olur.

Yalnız eğer ciltte çok fazla sarkma oluşmuşsa iple yüz germe uygulaması doğru bir karar olmayabilir. Bu hastaların cerrahi yöntemlere başvurması gerekebilir. İple yüz germe uygulamasında kırışıklıklar gerdirilerek düzeltilerek ortadan kaldırıldığı gibi kaşlarda da kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Özellikle boyun bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesi için oldukça başarılı sonuçlar veren iple yüz germe uygulamasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrasında sadece saçlı bölgede ufak bir iz olur zaten buda saçlarla çok rahat gizlenebildiği için bir problem oluşturmaz.

İple Yüz Germe Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Eğer cerrahi operasyonlar için engel teşkil eden herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu uygulamaya başvurabilirsiniz. Ama burada bir detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Bazı hastalarda maksimum etki gösterirken bazı hastalarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu yöntemden en iyi sonuçlar elde edebilecek hasta türü aşağıdaki gibidir.

 35-50 yaş aralığında olanlar

 Orta yüz bölgesinde sarkma yaşayanlar

 Yanaklarında ve kaşlarında sarkma oluşanlar

 Alt çenesinde sarkma oluşanlar

– Çok fazla cilt dokusu çıkarılmaya gerek görülmeyen hastalar

 Yüz germe operasyonunu tercih etmeyenler

İple yüz germe uygulamasının etkili olduğu süre ortalama 2-3 senedir. Daha ileriki senelerde ciltte oluşan yeni sarkmalardan dolayı uygulama da etkisini kaybedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir