Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık yaşlanmanın en büyük göstergesidir diyebiliriz ve bu kırışıklıklar yüzümüzün her bölgesinde oluşabilmektedir. En çok göze çarpan bölgeler ise kaz ayakları, göz kenarı, dudak çevresi, çene altı, kaş arası gibi yerlerdir. İlk olarak buralarda baş gösteren kırışıklıklar ifademize yorgun ve mutsuz bir görünüm verir. Bu yüzden bu kırışıklıklardan kurtulmak için birçok kırışıklık tedavisine başvurur ve kırışıklık sorununa çözüm yolları ararız. Bu anlamda Dr. Buket Yıldırım’ın hastaları için uyguladığı kırışıklık tedavileri arasında botox, dolgu ya da lazer uygulamaları vardır. Bu yöntemler ile hastalarının kırışıklıklarına çözüm bularak kendileri ile daha barışık olmalarını sağlamaktadır.

Botok uygulaması ile hastaların alnında, göz çevresinde ve benzeri diğer bölgelerindeki kırışıklıklar giderilmeye çalışılır. Bu uygulamada küçük enjeksiyonlar yardımı ile kaslara özel ilaçlar verilerek buradaki kas hareketleri kısıtlanır. Kırışıklıklara neden olan kas hareketleri yavaşlatıldığı zaman bu sebeple meydana gelen kırışıklıklar da ortadan kaldırılmış olur. Oluşturulan bu hareket kısıtlılığı geçicidir ama ortalama 6 aya kadar botoks uygulamasının etkisini görebiliriz. Bu süre sonunda ihtiyaç duyulduğu takdirde işlem tekrarlanabilmektedir. Ortalama 20 dakika kadar süren botoks uygulamasında hastanın rahatlığı açısından uygulama alanına anestezi etkisi olan özel kremler sürülmektedir. Bu sayede hasta işlem sırasında en az acı ile botoks uygulamasını yaptırır. Uygulama sonrasında günlük yaşantınızı engelleyecek herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Uygulamanın etkisi 3-4 gün içerisinde önemli bir oranda görülebilmektedir. 10 gün içerisinde de etkisi daha fazla belirginleşir.

Dolgu uygulamasında ise amaç yine kırışıklıklarla mücadele etmektir ama bu bazen botox ile karıştırılabilir. Botoks kas hareketlerini kısıtlarken dolgu uygulaması dokuların hacmini artırır. Daha dolgun hale gelen ciltteki kırışıklıklar doldurulduğu için önemli ölçüde azalır ve cilt daha genç bir görünüme kavuşur. Dolgu uygulamasında kullanılan ürünlerin içeriğini hyalüronik asitler içermektedir. Su tutucu özelliğe sahip bu içerik cildin daha hacimli olmasını sağlar ve vücuttan metabolizma yoluyla çıkarılır. Yüz bölgesinde istenilen bölgeye uygulayabileceğimiz dolgu uygulamasının etki süresi bir yıla kadar çıkabilmektedir. Kullanılan maddenin yoğunluğu kırışıklığın derinliğine göre değişmektedir. Eğer kırışıklıklar çok fazla derin ise akışkanlığı yoğun olan dolgu maddeleri kullanılır diğer yüzeysel kırışıklıklarda ise daha akışkan dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir